gototopgototop
27.09.2021
+ 0
+ 0

Підсумки методичної роботи

за 2016-2017 н.р.

              Із метою раціональної організації методичної роботи в комбінаті, яка покликана на належному науково-методичному та організаційному рівні вирішувати складні сучасні проблеми національної системи освіти, реалізувати державні програми, сприяти запровадженню елементів інноваційних технологій навчання, поширенню перспективного педагогічного досвіду, учителями налагоджено чітку, якісну систему методичної роботи.

Одним з обов’язків педагогічних працівників є постійне підвищення свого професійного рівня, педагогічної майстерності, політичної культури а також з національно патріотичного виховання. Цьому в значній мірі сприяє організація методичної роботи з уителями – працює методична комісія вчителів трудового навчання. Керівником предметної комісії є вчитель трудового навчання Леонова В.І.

Предметна комісія вчителів трудового навчання у своєму складі налічує 11 вчителів. 11 вчителів мають вищу освіту, 6 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію; 2 вчителів – І кваліфікаційна категорія, 2 вчителів –ІІ кваліфікаційна категорія і 1 вчитель – молодий спеціаліст.

Так, предметна комісія вчителів трудового навчання, у І та ІІ семестрі провела чотири засідання, метою було проаналізувати роботу попереднього року та поставити завдання на новий навчальний рік, обговорити концепцію національно патріотичного виховання. Аналізували навчальні програми, заслуховували досвід роботи вчителів які атестуються.

Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних і обласних семінарів. Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 у 2016-2017 навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка (навчання на курсах післядипломної освіти) та атестація вчителів відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. В наявності є атестаційний куточок, папка, в якій зібрані матеріали атестації вчителів за 4 роки.

Вчителі, що атестувалися, проводили відкриті уроки та заходи, приймали участь у роботі семінарів, конференцій та педагогічних майстернях, готували творчі звіти.

Згідно результату засідання атестаційної комісії МНВК та наказу управління освіти, атестовано 2 педагогічних працівників МНВК.

Форма планування роботи методичної комісії довільна, але враховані досвід роботи вчителів, їхні здібності, інтереси, стаж роботи, освіта, рік атестації, підсумки успішності учнів з навчальних предметів. На своїх засіданнях вчителі вивчають навчальні програми, інструктивні та методичні листи, заслуховують і обговорюють доповіді з актуальних питань навчання і виховання учнів.

Аналізуючи методичну роботу за 2016-2017 навчальний рік, слід зазначити, що вона була спланована і проводилась методично грамотно. Педагогічний колектив і надалі працює над проблемою «Корекція навчально-виховного процесу шляхом продовження впровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання на основі інноваційних педагогічних технологій».

Протягом навчального року здійснювалась контрольно-аналітична діяльність за навчально-виховним процесом: адміністрацією МНВК відвідано 81 урок учителів-предметників, проведено індивідуальні консультації з учителями, перевірено календарно-тематичне планування, вибірково – поурочні плани, робочі та контрольні зошити учнів, систематично перевірялись класні журнали, вивчено стан викладання предмету “Кухар”, “Оператор КН”, “Штукатур”. Питання, хід та результати контрольно-аналітичної діяльності систематично обговорювались на нарадах при директорові, засіданнях МК, наслідки узагальнені в наказах по МНВК.

Аналіз результатів внутрішкільного контролю дає підстави константувати, що переважна більшість вчителів груп професійного навчання якісно виконує свої професійні обов’язки, чітко дотримується правил внутрішкільного трудового розпорядку, виконує всі розпорядження адміністрації в зазначені терміни й професійно. Прикладом професійного ставлення до своїх посадових обов’язків та їх якісного виконання є вчителі Поплавська Я.А., Панькова Т.І., Леонова В.І., Каракуц Ю.Д., Хроміхін А.І.

Забезпечення високого методичного й професійного рівня діяльності вчителів трудового навчання є підвищення кваліфікації та атестація, індивідуальна самоосвітня робота.

Значна увага протягом року приділялася питанню виховання учнівської молоді. Заступником директора з виховної роботи Поплавським І.П. було розроблено план виховних заходів на рік, де були враховані усі традиційні свята комбінату, конкурси, фестивалі, виставки.

Докорінні зміни в соціально-економічних умовах життя українського суспільства спричинили суттєві перетворення в системі освіти. Сьогодні перед МНВК постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння з обраної професії, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов. Це вимагає перебудови діяльності педагога і, в першу чергу, його взаємодії з учнем на користь процесів саморозвитку й самоорганізації. Розв’язанню таких завдань значною мірою сприяє організація методичної роботи.

Аналіз роботи педагогів – членів предметних комісій дає підставу зробити висновок, що завдання, які складали методичну проблему комбінату, в основному виконано. У своїй роботі педагоги досягли певних успіхів, прослухали курси підвищення кваліфікації у ДОІППО. 

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии   

 
0 #6 fiencelic 16.09.2021 11:55
 
 
0 #5 batobby 16.09.2021 08:06
buylasixshop.com/ - furosemide lasix
 
 
0 #4 jashsmege 16.09.2021 07:58
Lasix
 
 
0 #3 batobby 16.09.2021 07:46
 
 
0 #2 chailky 14.09.2021 17:25
Plaquenil
 
 
0 #1 orietly 11.09.2021 02:31
Stromectol
 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Наша кнопка

104x47 Код
Межшкольный учебно-производственный комбинат г. Константиновка

Опитування

Яка спеціальність Вам подобається?
 

Хто в мережі

Сейчас на сайте:
  • 17 гостей
Новые пользователи:
  • Виталий
  • Сергей